Здравей Гост

Сексуално привличане, страст и обсебване в синастрията

• 10 Отговора
  • 4941 Прегледи
Искам  да  отворя  една  тема  ,която вероятно  вълнува  много  хора. Моля  пишете  от  личния  си  опит, чувства и реализация  на  практика . Кои планети  и  домове  в  синастрията  са„ замесени“в  тези  чувства  и  аспектите между  тях.
Аз  от  личния  си  опит  мога  да  кажа , че според мен  аспекта  Венера съвпад  с  Плутон (тесен  орбис) е  твърде преувеличен  и прехвален  и  не  носи  така  описваните  страст и  непреодолимо  привличане. Дори  го  намирам  за  твърде  тежък  и  бавно действащ.Много  повече  интензитет има в  съвпада Асцендент -Плутон или Луна квадрат Плутон. Също  много  вълнуващи и  горещи са  Слънце съвпад  или квадрат с  Марс и  Луна Квадрат  Марс (хубаво  е  мъжа  да  е  с Марс ,защото  е  мъжка  планета  и  не  се  налага  да  си  сменяме  ролите.Получава  се  естествено  и  вълнуващо и  то  без  да  има  онази  тежка и  понякога  неприятна  натрапчивост с  участието  на  Плутон).Също  много  секси и  моментално  привличащи  са  Марс  съвпад с  Венера  и  Марс  квадрат с  Луна.
Също  така ми  е  направило  впечатление  че 12 дом  и  лични планети  на  партньора  там  може  да  бъде  по-силен от  7 и 5  дом  взети  заедно.Моля споделете мнения  по  темата. Връзки с  участието  на Марс  са  с  моментално  привличане  на  физическо  ниво .Когато участва  Плутон  има  една  наситеност  ,  интензитет ,  тежест  ,ревност  ,  натрапчивост, задушаване.Много красиви  и  приятни  с  моментално  привличане  са  връзките Слънце съвпад Асцендент и  Венера  съвпад  с  Асцендент. При Венера  съвпад  с  Уран (особено  ако  е  двустранно) се  получава невероятна  електрична  любов  от  пръв  поглед , привличане ,чувственост,  но  са  възможни непредвидими  изненади ,ако  няма  стабилизиращи  аспекти.Много  е  важно ,каквито  и  аспекти  на  страст  да  има ,  външността  на  другото  лице да  ни  харесва( т.е. да  има  и  аспекти  на  физическа  хармония)  иначе чувствата  могат да  останат само  едностранни.Най- страстните  и  вълнуващи  връзки, които съм  имала са били с  участието  на  Слънце  ,  Асцендент  и Марс. Връзка  по  Десцендент  не съм имала  , а  въздействието  на  партньорски  планети  в  7  дом  ,  го  намирам леко хармонично,  слабо,  далеч  няма такава  страст ,  интензитет и  привличане  ,както други  места в  наталната  ми  карта. Моля споделете  и  вашият опит  по  темата.
« Последна редакция: Януари 10, 2017, 09:43:55 pm от mona_liza »

*

Неактивен Марая

• 7965
  • ПРОСТО МАРАЯ!
Искам  да  отворя  една  тема  ,която вероятно  вълнува  много  хора. Моля  пишете  от  личния  си  опит, чувства и реализация  на  практика . Кои планети  и  домове  в  синастрията  са„ замесени“в  тези  чувства  и  аспектите между  тях.
Аз  от  личния  си  опит  мога  да  кажа , че според мен  аспекта  Венера съвпад  с  Плутон (тесен  орбис) е  твърде преувеличен  и прехвален  и  не  носи  така  описваните  страст и  непреодолимо  привличане. Дори  го  намирам  за  твърде  тежък  и  бавно действащ.Много  повече  интензитет има в  съвпада Асцендент -Плутон или Луна квадрат Плутон. Също  много  вълнуващи и  горещи са  Слънце съвпад  или квадрат с  Марс и  Луна Квадрат  Марс (хубаво  е  мъжа  да  е  с Марс ,защото  е  мъжка  планета  и  не  се  налага  да  си  сменяме  ролите.Получава  се  естествено  и  вълнуващо и  то  без  да  има  онази  тежка и  понякога  неприятна  натрапчивост с  участието  на  Плутон).Също  много  секси и  моментално  привличащи  са  Марс  съвпад с  Венера  и  Марс  квадрат с  Луна.
Също  така ми  е  направило  впечатление  че 12 дом  и  лични планети  на  партньора  там  може  да  бъде  по-силен от  7 и 5  дом  взети  заедно.Моля споделете мнения  по  темата. Връзки с  участието  на Марс  са  с  моментално  привличане  на  физическо  ниво .Когато участва  Плутон  има  една  наситеност  ,  интензитет ,  тежест  ,ревност  ,  натрапчивост, задушаване.Много красиви  и  приятни  с  моментално  привличане  са  връзките Слънце съвпад Асцендент и  Венера  съвпад  с  Асцендент. При Венера  съвпад  с  Уран (особено  ако  е  двустранно) се  получава невероятна  електрична  любов  от  пръв  поглед , привличане ,чувственост,  но  са  възможни непредвидими  изненади ,ако  няма  стабилизиращи  аспекти.Много  е  важно ,каквито  и  аспекти  на  страст  да  има ,  външността  на  другото  лице да  ни  харесва( т.е. да  има  и  аспекти  на  физическа  хармония)  иначе чувствата  могат да  останат само  едностранни.Най- страстните  и  вълнуващи  връзки, които съм  имала са били с  участието  на  Слънце  ,  Асцендент  и Марс. Връзка  по  Десцендент  не съм имала  , а  въздействието  на  партньорски  планети  в  7  дом  ,  го  намирам леко хармонично,  слабо,  далеч  няма такава  страст ,  интензитет и  привличане  ,както други  места в  наталната  ми  карта. Моля споделете  и  вашият опит  по  темата.

Здравей Мона ,

от личен опит от болта на твоя пост . само 3-ят при мен работи...Марс-Венера при опозиция -да...,при съвпад не ,при каре също.
При мен Слънце-Луна , нодална ос в търд аспект с Меркурий , кардинални оси в съвпад с партнорски...
Забелязала съм , обаче че без Луната при мен не се случват никакви връзки...
Имала съм перфектни синастрии като по учебник ...и чувството по-скоро е било на погнуса...

Да ,  много интересно.  Явно  при всеки  човек работят различни аспекти  в  зависимост от  цялостната  натална карта,  както и  от тази  на  партньора. Просто  съм  установила, че Астрологията не  винаги работи  като  по  учебник.Например   силно  е преувеличено  негативното  влияние  на Черната луна и  като  чувство  и  като  страст  и като  обсебване.Просто  според  мен  това  е  още един  подкрепящ  аспект  на  привличане ( без  отношение  към  дълготрайност нито към по-страстен секс). По-  обсебващи са  връзките  с  Плутон и  то  към Луна или  Асцендент (но  не  задължително  приятни).

*

Неактивен Марая

• 7965
  • ПРОСТО МАРАЯ!
Да ,  много интересно.  Явно  при всеки  човек работят различни аспекти  в  зависимост от  цялостната  натална карта,  както и  от тази  на  партньора. Просто  съм  установила, че Астрологията не  винаги работи  като  по  учебник.Например   силно  е преувеличено  негативното  влияние  на Черната луна и  като  чувство  и  като  страст  и като  обсебване.Просто  според  мен  това  е  още един  подкрепящ  аспект  на  привличане ( без  отношение  към  дълготрайност нито към по-страстен секс). По-  обсебващи са  връзките  с  Плутон и  то  към Луна или  Асцендент (но  не  задължително  приятни).

Лилит е фиктивна точка и при всеки е ралична проявата и.
Аз мисля , че не аспектите обуславят връзките , а определени планетарни позиции.
Прогресивните планети са основните причини според мен , както в синастрията , така и в личен план.

Мога да се включа...това, което съм забелязала да действа при мен, също са Марс-Венера, съвпад, опозиция или квадрат; съвпада на партньорските оси, определено...Слънце - Марс, по-скоро дава енергия във връзката, която не винаги е свързана със страст, привличане в известна степен - да... :) Обсебването е свързано с Плутон според мен...

Една от любимите ми теми! Привет на всички и извинете за спама...

А сега по темата. Първо бих искала да отбележа, че според мен има два типа обсебване. Такова, което е взаимно и носи щастие, при което душите се чувстват като сиамски близнаци и просто не желаят да се разделят дори за минути.
Това е и прекрасния начин, по който сме обсебени аз и мъжът ми, с който сме заедно вече от пет години.
И сега за другият тип обсебване-това при което има страх, преследване, заплахи и негативни, разяждащи емоции.
Според мен вероятно ако трябва да разсъждавам малко по-философски по какъв начин ще се прояви зависи най-вече от характерите на "обсебените".
Прикачвам карта на моето щастливо "обсебване".

От  синастрията ви както  се  вижда имате  и брачни и любовни и хармонични и сексуални аспекти,което  би трябвало  да означава  една  красива  и  вълнуваща любовна  връзка с много  желание  и  страст. Неговия марс  в  квадрат  с  твоето Слънце  и  Венера  е  много  секси,  както  и  квадрата Луна  с  Плутон.Напрегнати ,конфликтни понякога  ,но затова  пък създават страст  и  желание за физически  контакт.Физическото  привличане  и  харесване Слънце -Асцендент, Венера -Асцендент. Твоя Венера  в неговия  1  дом,вероятно  те  вижда  като  най-красивата жена  и  негов  Марс  в  твоя  8  дом (той  също  поражда  у теб сексуално желание и  копнеж).Има и  стабилизиращ аспект Венера тригон  на  Сатурн ,което  прави  любовта  дълготрайна и с  времето все  по- хубава. Дано  сте много щастливи.

Благодаря ти, mona_liza за красивото тълкувание!

Здравейте приятели. Може ли някой да ми помогне с тълкуването на тази синастрия. Кой в действителност е увлечения? Кой обсебения? Случват се много странни неща и много неща не се случват... Бих споделила още ако се появи някой събеседник, но за сега да не товаря излишно темата. Ровичкам я от известно време, но доста се обърках и ми е нужно по-експертно мнение. Благодаря предварително ако някой откликне.

« Последна редакция: Август 31, 2019, 12:05:02 am от anjelinad »

Ако погледненете този Х извън планетите...Много ми се набива като НЕ. Много.... но много ми е и като пясъчен часовник....като и от двата края е много отворен.... хелп...